laptop tamiri, notebook tamiri, bga çip değişimi,laptop tamir teknik servis notebook tamir merkezi, kocaeli laptop tamiri, kocaeli notebook tamiri,tablet tamir Google+ ... Google+'da bizi ziyaret edin ...
Anasayfa » Laptop Teknik Servis » Görüntü gelmeyen laptop sorunu ve çözümü

Görüntü gelmeyen laptop sorunu ve çözümü

index

Görüntü gelmeyen laptop sorunu ve çözümü

Görüntü gelmeyen açılmayan aptoplarda sıklıkla meydana gelen anakart arızalarıdır. Laptoplarda bulunan chip setlerden birinin soğuk lehim olması laptopunuzun açılmasını çalışmasını engelleyecektir. Laptop onarımlarında sıklıkla duyduğunuz BGA  chip değişim yada laptop ekran kartı değişimi bahsedilen bu chiplerin onarımı yada değişimi ile yapılmaktadır. Anakart üzerinde bulunana Kuzey köprüsü, Güney köprüsü ve ekran kartı chip setlerinin altlarında lehim topları bulunmaktadır. Aşırı sıcak yada ısınma sonucu bu lehim toplarının soğuk lehim olması o chip setin çalışmasını doğal olarak laptopunuzun çalışmasını engelleyecektir. Peki böyle bir durumla karşılaştığınızda ne yapmalıyız ?

Ekran kartı sorunu yada chip seti bozuk olan laptoplara müdahale nasıl olur ?

Öncelikle söyleyelim evlerinizde bulunan fırınlar yada şaç kurutma makineleri ile olmaz. Bazı müşterilerimiz bu yöntemlerle belli bir süre laptoplarının çalıştırdıklarını biliyoruz. Fakat laptop kadar hassas bir ve pahalı bir cihazı tamir ücreti ödememek için fırında yakma pekte akıllıca bir davranış olmasa gerek,  laptop anakartları üzerindeki chip setlerinin soğuk lehim olduğunu söylemiştik. Saç kurutma makinesi ve fırınlar bunu kısa sürelide olsa tamir edebilir fakat sonrası için tamir edilememe durumu doğurabileceğini hesaplanmalıdır. Ekran kartı bozuk veya chipseti bozuk bir laptop anakartına kesinlikle BGA makinesi ile müdahale edilmelidir.

Laptopum bozuldu. En doğru laptop tamircisini neye göre şeçmeliyim ?

Olan oldu artık laptopunuzu kullanamıyor ve bir laptop tamircisine götürmeye karar verdiniz. Şimdi öncelikle şunu belirtmeliyim bu işi BGA makinesi olmayan birine vermeniz büyük ihtimalle laptopunuzun sonu olacaktır. Öncelikle şunu belirtmeliyim. Bir berberde makas, bir tamircide tornavida, bir poliste silah neyse laptop tamircisinde de BGA cihazı ve bga kalıpları odur. Yani BGA makinesi ve kalıpları olmayan bir laptop tamircisi büyük ihtimalle sorununuzu çözemeyecektir. Peki BGA makinesi olsada kesin çözüm olacak mı ? Tabii ki hayır.

BGA Chip değişimlerinde anakarta belli bir sıcaklık uygulanır bu chipi sökmek için ve takmak için uygulandığında anakartta ister istemez bazı deforme durumlar olabilmektedir. Metaj laptop tamiri olarak hizmet verdiğimiz Kocaeli ilinde %80 başarı ile çalışmaktayız. Daha önce müdahale görmemiş laptopların tamirinde en iyi oranlara sahip laptop tamircilerinden biriyiz.

Kocaeli laptop tamir merkezi Metaj laptop servisi 0262 606 00 76 – 0262 332 34 33 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz. 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Görüntü gelmeyen laptop sorunu ve çözümü, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Bir önceki yazımız olan Acer Aspire 2920 serisi notebook tamiri başlıklı makalemizde Acer Aspire 2920, Acer Aspire 2920 anakart tamiri ve Acer Aspire 2920 klavye değişimi hakkında bilgiler verilmektedir.

639 views

Check Also

Kocaeli Asus | Asus Kocaeli |Kocaeli Asus Bilgisayar Servisi

Kocaeli  Asus bilgisayar Servisi Kocaeli  Asus Notebook Servisi Kocaeli Asus Teknik Servisi   Kocaeli Asus …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site Yazarı Google +: Naci Pirimoglu