laptop tamiri, notebook tamiri, bga çip değişimi,laptop tamir teknik servis notebook tamir merkezi, kocaeli laptop tamiri, kocaeli notebook tamiri,tablet tamir Google+ ... Google+'da bizi ziyaret edin ...
Anasayfa » Laptop Teknik Servis » Acer, HP, Asus, Casper, Exper, Samsung laptop arızaları

Acer, HP, Asus, Casper, Exper, Samsung laptop arızaları

hangi laptopu şeçmeli
hangi laptopu şeçmeli

Acer, HP, Asus, Casper, Exper, Samsung laptop arızaları

Hangisini alayım ? Acer, HP, Asus, Casper, Exper, Samsung , Sony, Lenovo, Dell , Toshiba laptopların genel arızaları sıklıkla karşılaşılan arızaları ve çözüm fiyatlarını bu konuda anlatmaya çalışacağız. En büyük laptop markalarından olan Acer, HP, Asus, Casper, Exper, Samsung , Sony, Lenovo, Dell , Toshiba kendi aralarında sıklıkla değişik sorunlara sebep veren üretim hataları daha doğrusu sıklıkla karşılaşılan sorunlar hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Tüm bu markaların bakım onarım ve tamirlerini servisimizde yaptırabilirsiniz. Metaj Bilgisayar laptop servisine ulaşmak için 0262 606 00 76 – 0262 332 34 33 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

acer_logo_000ACER Marka laptoplarda sıklıkla görülen arızalar ve çözümleri :

Acer markası genellikle Aspire modelleri ile bilinmektedir. Görünüş olarak sık ve alacalıdır. Kasa sağlamlığı olarak iyidir. Kendi kendine kolay kolay kırılma yaşanmaz. Menteşelerinde sorun olan 1-2 model vardır. (aspire 5742g, aspire 5541) Sıcaklık sorunları siz dikkat ettiğiniz sürece Acer markasında görülmez. Bunu yanında Acer laptopların en büyük ve sıklıkla karşılaşılan sorunu ekran chip sorunudur. Ekran chip arızasından sıklıkla arızalanırlar bu arızanın giderim ücreti 70 TL ile 130 TL arasında değişmektedir. Pilleri ve adaptörleri her yerden bulunabilir. 25 ile 35 TL arasında adaptörleri 70 ile 130 Tl arasında da pilleri bulunmaktadır. Acer Yetkili servisi İstanbul , İzmir , Ankara bulunmaktadır.

Kocaeli Acer Servisi laptop notebook  0262 606 00 76 – 0262 332 34 33 

hp_logoHP Marka laptoplarda sıklıkla görülen arızalar ve çözümleri:

Hp markası Compaq ile benim bildiğim ilk laptop üreticiler indendir. Hp laptoplar geçmişi eski olsa da çok iyi şeyler söylemek mümkün olamayacak sanırım. Hp laptopların genel olarak iyi yönleri anakartlarının tamirinin kolay olması ve yedek parçalarının bol bulunması diyebiliriz. Kasa kırılma sorunu yok denecek kadar azdır. Hiç modeli kasa yada menteşe sorunu çıkarmaz. Kasa sorunu dediğimizde düşüp kırılma olarak anlaşılmasın bazı laptoplar açıp kapatılırken kırılmaktadırlar. Hp laptopların anakartları sıklıkla aşırı sıcaklıktan arızalanmaktadır. En çok Pavilion serisinde bu sorun görülmektedir. Sık sık bakım yapılmalıdır. Parçaları çok kaliteli olup yedek parçada sıkıntı çekmezsiniz. Hp laptoplarda ekran chipi sorunu 70 TL ile 130 TL arasında değişmektedir. Pilleri ucuzdur. Bazı modellerinde seyyahat bataryası kullanılabilir. Adaptörleri 25 TL ile 35 TL arasındadır. Yedek parçası bol ve kalitelidir. Hp yetkili servisleri Ankara, İzmir , İstanbulda bulunmaktadırlar.

Kocaeli HP Servisi laptop notebook  0262 606 00 76 – 0262 332 34 33 

asus_kocaeli_logoAsus Marka laptoplarda sıklıkla görülen arızalar ve çözümleri:

Asus laptoplarda ilk söyleyeceğimiz şey nerdeyse tüm modelleri kasa kırma sorunu görülmektedir. Bunların en ünlüleri Asus F3S serisi Asus K52 seri Asus N61 serisidir. Asus genel olarak ekran chipi sorunun müşteri kaynaklı çıkartmaktadır. Yani Asus laptop sıcaktan korursanız bakımlarını yaparsanız size ekran chipi sorunu kolay kolay çıkarmaz diyebiliriz. Asus laptop genç yaş grubu için çok iyi bir tercih olmıyabilir. Yada laptopu sürekli taşımak zorunda kalanlar için kasa sorunu epey kötü olabilir. Asus laptoplarda ekran chipi diğer laptoplar aynı 70 TL ile 130 TL arasında değişmekte olup pil ve adaptörleri ucuz, bol ve kalitelidir. Asus yetkili servisleri sadece Ankara, İstanbul ve İzmir de vardır.

Kocaeli Asus Servisi laptop notebook  0262 606 00 76 – 0262 332 34 33 

casper nirvana tw7Casper Marka laptoplarda sıklıkla görülen arızalar ve çözümleri :

Casper laptoplar aslında bazı modelleri Asus bazı anakartları ise Acer üreticileri tarafından yapılmıştır. Yani Acer ve Asus olumlu ve olumsuz tüm yönleri almış olduğunu söyliyebiliriz.  Casper marka notebooklarda Casper nirvana H36, Nirvana TW8 TW7 TW3 sorunlu makinelerdir. Genellikle ekran chipi sorunu yaşamaktadırlar. Eğer seçiminiz Casper olacak ise hemen hemen her ilde servisinin olması garantili servis bakımından seçim nedeni olabilir.

Kocaeli Casper Servisi laptop notebook  0262 606 00 76 – 0262 332 34 33 

Diğer marka ve modeller içinde ayrıntılı inceleme rehberi oluşturulmaktadır.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Acer, HP, Asus, Casper, Exper, Samsung laptop arızaları, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Bir önceki yazımız olan Cep Telefonunuz çalınırsa kaybolursa aranacak numara başlıklı makalemizde BTK Bilgi ve İhbar Merkezi, btk ihbar merkezi ve çalınan cep telefonu için yapılacaklar hakkında bilgiler verilmektedir.

534 views

Check Also

Kocaeli Asus | Asus Kocaeli |Kocaeli Asus Bilgisayar Servisi

Kocaeli  Asus bilgisayar Servisi Kocaeli  Asus Notebook Servisi Kocaeli Asus Teknik Servisi   Kocaeli Asus …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site Yazarı Google +: Naci Pirimoglu