laptop tamiri, notebook tamiri, bga çip değişimi,laptop tamir teknik servis notebook tamir merkezi, kocaeli laptop tamiri, kocaeli notebook tamiri,tablet tamir Google+ ... Google+'da bizi ziyaret edin ...
Anasayfa » Laptop Teknik Servis » Acer Aspire one laptop tamiri

Acer Aspire one laptop tamiri

Acer Aspire one laptop tamiri

METAJ Bilgisayar : 0262 606 00 76 – 0262 332 34 33

Online Destek MSN: online@kocaeliteknikservis.com

Aspire One Netbook aralığı başka bir girişim, ama laptop üreticisi devi Acer bu kez. Bu 8.9 “1024×600 güzel parlak ekran ve yakışıklı renkler göründüğü kadar ileri gitmek bir tüketici tercihleri için bir avantaj sağlamak, ancak bu içine daha çok olanlar kova için” en iyi bang “Aradığınız için sayıları ne’s. Biz 6-hücreli batarya sürümü aranan olan yaklaşık 6 saat çalışma süresi getiriyor sonra – bir sportif seksi netbook arıyorsanız varsa, o adınız ve duman teklifi çığlıkları olmadığını görmek için aşağıdaki okumalı bulmak için başardınız memnuniyeti sonra bir sigara.

Dizayn
Güzel bir kelime Aspire One tanımlamaktır. Hayır çok metalik renk şüphe, krom aksanları ve niş ile uygun görünüyor stark bezel (her ne kadar oldukça geniş), mobil cihazlar Iyi onlar için geliştirilen amacı aşan olabilir. O parlak ekranı ve boya güzel, kabul ediyorum, ama kir ve bir şeker dükkanı için çocuklar gibi parmak çekiyor. Trackpad bazı karışıklık sunuyor. Ben neden onlar, biraz böylece hazırlıklı olmak beceriksiz olduğunu did butonları koymak gibi bir kayıp daha kötüyüm.

Bu bir 8,9 “LCD modeli olan bir umut olur ya da birimin gerçek boyutları 10″ ekran ile diğer netbooks daha küçük olacağını bekliyoruz. Sen yanlış olur – bezel, mekan ekstra boyutlu uzayda sağlayan büyük yığın oluşturur ve ne zaman 6-hücreli batarya versiyonu, birim derinliği olduğu gibi almak aslında biraz 10 daha büyüktür ” dışarı modellenmiş netbooks var! Acer (değil aşağı MSI Wind gibi) kaldırın sunmuyor hantal geri getirir arkasına ekstra kapasitenin çıkıntı tercih Çünkü, ve boyutları sabit hale getirebileceğini bir “çanta” gibi boyutları için yapılan bulmak için . o bir şey ben tasarım seviyorum, varsa LCD açık ise veya kapalı birim üst arkasına doğru bulunmaktadır basit LED durum ışıkları – şeyler olursa olsun görünür kılıyor. Ben de nefret Bir şey Acer Kablosuz radyo düğmesi – kaymak şey uygulanan bir yoldur. Bu hantal ve müzik yerine düz bir düğme olması gerekirdi. Çok kolay kazalara tetiklemek için, ve ne zaman gerçekten tetiklemek istiyorum, zor varsa kaymak ile söylemek için “her yol” / etkinleştirmesini devre dışı bırakmak için kaydırdı.

Klavye:
Aspire one üzerinde klavye güzel. Onlar, FN ve Ctrl düzeni açık olmasına rağmen, en azından tüm temel ve anahtarları yapmak kapağı doğal görünüyor. Bunlar biraz bir netbook için daha büyük, ve büyük seyahat sunuyor. Bazı flex, ama kötü değildir. Negatifleri bunun bir siyah klavye, ve o renk düzeni, karanlıkta FN tuşları için avcılık maçlar her ne kadar zahmetli.

Touchpad ile çalışmış olmak biraz tweaking yaprakları – o, ama iş yok düğmeleri yastık her iki tarafında dışarı bırakılır ve bu normal dizüstü bilgisayar kullanıcıları için beceriksiz bu ayar yapmak. Bunun dışında hiç şikayet biraz hassasiyeti bu kadar çarpmak gerekir başka ve boya işi olduğundan emin için Smarts görünüyor şasi kalan maçlar.

Ekran Kalitesi:
Varlık arkadan aydınlatmalı LED, LCD Aspire One üzerinde 1024×600 çözünürlük taşır ve parlak bir görünüme sahiptir. LCD renkli bas biraz kırmızı gibi görünüyor – ama daha da önemlisi, Aspire rüzgarda açılar korkunç! Şiddetli renk değişen ve inversiyon değil hemen hemen her açıda olur “doğrudan” ekranın önünde merkezinde. Bu en doğru yerleşim olabilecek kadar bile zor ekranın bir açı, bir web sayfasını okumak için, alt shift ve invert yapma yapar! Ama – daha iyi kontrast ve mükemmel renk alabilirim. Bu belirgin ki MSI Wind daha farklı – ve aşırı parlamayı bazı durumlarda bile oldu, backlighting kenarlarda çok kanamaya görünüyordu. siyahlar fazla gri ve can sıkıcı bir mektup ile görünmek yapma

Bağlantı
Aspire One, daha başka netbooks ile nasıl bunu bağlantı kurulduğunda için birim kullanmak istediğiniz bazı dikkate sunuyor. hiç netbooks en az bir USB 2.0 portu, ama bundan sonra yukarıya üreticilerine tür bir şey olup olmadığına çoğu.

Sol tarafta, ve bir SD kart yuvası güç portu, VGA çıkışı, Ethernet bağlantısı, USB 2.0 portu var. Bu yuva SADECE) SD medya (ya da mini / doğru adaptör ile mikro kabul

in sağ evler mikrofon, ses çıkışı, 2 tane daha USB 2.0 portu, çoklu kart formatı (edenler bu cihazların kullanımı var için, format XD bu şaşırtıcı da destekler harika) ve kilit yuvası.

Ön o garip kablosuz kaymak anahtarı vardır ve bir amber ile onun üstündeki gümüş kaplama muhafaza LED’s anlatır. Ancak, bazen en çok bu konuda içinde ne’s. Aspire One, bu modeller spor yeteneği ile kablosuz ağları B / G / için bağlamak, ancak N sonraki gen format eksik ile, ve Bluetooth desteği yok. bu, mobil ve bağlantı olarak beni şaşırttı tercih Neden böyle bu uygulamaya yeni bir bilgisayar toplamak olmazdı gibi bir yatırım “teknolojileri yeni dedi umuyorum. Bir şeyler düşünmeye de in-yetenek mini pci-e slotu ünitesi ile yer – o orada kullanmak için, ama hiçbir bağlantısı koşum sunuyor. Bunun hoş sadece yepyeni bir birim yapmadan önce bazı özellikler eklemek olacağını varsayabiliriz yaptığınız gibi O beni bir rahat wth getirir. Eğer kullanışlı ve yeterli eklemek düşünüyorsanız bağlantısı – devam et “dedi. Ama benim için, ben sadece bir yarık ve hiçbir koşum içerir şaşırmış değilim.

Yükseltme
Yükseltme mümkün değil, görünüşte garanti çeşit işeme yoktur. RAM ve Sabit disk, ancak yükseltilebilir o kadar daha fazla daha mümkün değildir. Yine, bu netbooks bir amaç için yapılır ve bu eşikleri geçmiş değiştirerek genellikle yararlı değildir ve aşağı doğru tehlikeli. Orada Atom işlemcisi bir tarihte kapsayacaktır yazılımı kullanılarak overclock nasıl küçük bir izlemektedir. Sadece mini PCI-E adaptör (ya da eksikliği var uzakta) – Kendi risk değiştirme sözü!

Performans
Biz bu özel makineler test ve farklı bir yaklaşım özetlenen bizim “Nasıl Test sayfası” http://www.laptoplogic.com/about/test/ at Biz testleri çalıştırmayı denediğinizde bulunan kontrollü bir ortam / değişken olarak mümkün. Ama, bazen biz yazılım / donanım sağlanan sınırlı konum. Bu örnekte, Windows XP makine, bize standart benchmark programları veren çalıştırılması yüklüdür. WorldBench 6: 33, ve önemsiz işlemci ham güç bazı testlerin gerektirdiği göz önüne alındığında ve teknik özellikleri verilen – bu tür bir skor şaşırtıcı değil, ama kayda değer olduğunu, bazı yoğun başvuru test yapabilirsiniz görmek (ishal Eğer ağır Photoshop veya ses render, işi planlıyorsanız çok daha yavaş) ya / bilgisayar zihninde aşırı sabır, ya da farklı bir laptop için hazırlanacak rağmen. Prime32 Puan: 120,817

Pil Performansı
MSI Wind gibi yani – I seferde şeyler için millet dizildi olacak her tür vardı. Yani, ben 6 hücreli pil ile gün boyu (küçümseme) ama bunlar sadece korku veren serbest çok zaman olduğunu biliyorum. pil ömrü (x200) neredeyse imkansız basit bir yol savaşçısı makine için bunlar gibi başka aynı miktarda toplamaya çalışıyorum.

Ancak, ve endişelenecek hiçbir Bluetooth daha küçük bir ekrana sahip bazı göze çarpan yenilik.

Maksimum: maksimum kablosuz modları arkadan aydınlatma ve ses max üzerinde çalışan – I pil ömrü sadece 5 saatin üzerinde başardı.
Orta:% 75 arka ışık, kablosuz etkinleştirildiğinde ve hacim% 75 ‘i biraz fazla 5 saat ve gerçek dünya kullanım 40 dakika bilet.
Düşük: en düşük ayarı arka ışık, kablosuz tamamen kapalı ile ve hiçbir ses – Ben nedense bu e-romanı Hep (Wind … Aspire one) ve sıkılmış 6 saat bitmiş başladı istemişimdir okumak bitirmeyi başardı ve bunun dışında bir 22 dakika.
6 saat uzun bir süre, bu konuda hiçbir kuşku olun, ben hiçbir şey için bir netbook, ağırlık ve boyutları bir kenara üzerinde pil ömrü bu tür ticaret olmaz, onu gerçek bir yol yakışır arkadaşı yapar.
DVD izlerken gerçekten bu hiçbir optik sürücüler taşımak – Ancak bu yana bir seçenek yoksa, makineye hangi izlemek için yasal DVD bir resim yükleyebilirsiniz tam olarak ne yaptığıdır. 5 saat ve tam hacim ve parlaklık tam 20 dakika sonra, Aspire One ki bu aynı filmin iki çalışır … ve sonra tekrar başlatmak zorunda kaldı içeri fişi gerektiğini ima uyudu! Gereksiz bir film ilk izlemek istiyorsanız, o zaman bazı tablolar yapmak ve daha sonra çapraz ülke uçuşta yazarken, konum söylemek fazla olumlu karşıladı. Aspire One benim beklentilerimi karşıladı ve sonra bazı 6-cell batarya paketi bu kadar, o yazık ki Bluetooth fonksiyonu mevcut dahili (ben bunun için bir USB portuna kurban gerekmez anlamı değildi)’s

Gerçek hayatta kullanımı:
Aspire One seksi bir sidekick iken kahve mağazaları Wind ile test edildi. Gereksiz zaman / editör elektronik guru, benim java yerelinde oturup karar herkes, genellikle şu anda gözden önce küçük öğeler ile merakla aştı olduğunu olduğunu söylemek. Aspire One hiçbir farklı olduğunu, bu renk ayrı koyun – artık bir mini Macintosh (Shame Mac üzerinde ipod renk çılgınlığı yaşayan değil ve macbook sanatçısını üzerine sunan benziyordu). Bu renk ve boyut dışarı stand yaptı. Hangi, eminim neden diğer firmaların çok daha farklı renk şemaları sunuyoruz siyah ve beyaz bu küçük arkadaşları için.

8,9 olarak ekran emlak “biraz küçük bazen iken, ancak bazı durumlarda fark, ama diğerlerinde, o / columsn bir tablo belge çalışan en az 3-4 satır dışarı kesebilir. Ve yazmaya metin yapılmış gibi çok net keskin ki neredeyse okumak zordu. Ama sadece bu söz konusu renk ya-hatırlamanıza yardımcı olmadı kaydırması bu şey aynı kararlılık ve daha küçük bir alanda bir 10 “LCD ile diğer birçok netbook var – 1024×600 – crams olarak taşır daha da çok! Bunun yanında inanılmaz derecede keskin getirir – fakat dikkatli olun, bazı kusurları ile de geliyor. Yine, ne zaman, o ve pil ömrü özelliklerini bakın bir netbook alıyorum. Eminim 3-hücre aynı özellikleri taşır olduğum sürece ben 6-cell sürümü incelemeniz ve seçtiğinizi, sadece çok daha fazla yerine güç bela üzerinde sürünür benim 15,4 “geniş ekran boyunca alarak layık gibi görünüyor pil ömrü 2 saat. Bu birim dilek Bluetooth vardı – biri gerçekten özellikle diğer netbooks bir sürü bu özelliği taşıyacak aşağıya işaretleri şeyler arasındadır.

Doğum sözcü Aspire One – üç ben iyice test ettik ve, kulağa “en iyi” ile en ses ve netlik. Belki yerleştirme ya da marka nedeniyle, ancak yeterli hacim şeyler duyulabilir yapmak söndürüldü – ama ses veya büyük ses tiyatro sanmıyoruz – onlar, iş ve OK skype için ses veya bazı online konuşmak radyo duymak istiyorum … hepsi bu.

bir talip üzerinde webcam awesome-hareket izi olduğu minimal, renkler güzel ve kaliteli Rüzgar daha iyidir. Tek şey – video chat yaparken oldukça bu sistemde, vergi ve tekrar, bir inç ve bazı daha küçük 10 out “netbooks orada bazı değerli ekran emlak alanı kaybedersiniz.

Unutulmaması gereken bir zamanda, o Aspire One hemen fark edilir gelen gürültü seviyeleri. Ben fan hız, yer, ya da termal dinamikleri – böyle şey serin tutmak için bir sürü gürültü dışarı itmek nedeniyle emin değilim. Hangi beni ilgilendiren ve dürüst beni rahatsız ediyor – MSI rüzgar ve Lenovo S10 hem yapmak çok daha büyük delikleri olan basit ve etkili – Bu küçük ve overworked fan egzoz muzdarip görünüyor hava çıkışı. inanılmaz yüksek mi? Hayır – ama sürekli gelen vızıltı gidip daha hum sınıf arkadaşlarınızı notu tutanlar gelen bakar toplayacak ortalaması yüksek sesle olsun, ve kulaklık bir çift sallanan değilseniz yakında rahatsız olacaktır. En azından benim için yaptı.

Sonuç
Sonuçta, bu netbook bakmak güzel ve herşey tüm diğerleri yapabilirsiniz hakkında yok. Gözlük (orada neredeyse her netbook maçları) terbiyeli sabit disk alanı, 6-hücreli seçenek, parlak ekran ve çizme güzel webcam bulunuyor. dışında onun görünüyor yıldız ve büyüleyici, fakat bazen ne saymak içeride, ve bu küçük 8.9 “netbook için – alt par görüş açıları, ok bağlantısı olan ve gürültülü fan LCD LED ortalama deneyim hak vardır. Ve zorlaşıyor alt şasi bir bütün sökme gerektirir yap yükseltme – ama en azından bir aptal “geçersiz” etiketi hayati bir vida deliği kapsayan kaldırılması halinde olmak gibi görünmüyor. Makinenizi, riskinizi.

Bottom Line:
, Güzel, ve Parlak terbiyeli yapılandırılmış ve 6-hücreli batarya ile ağırlığında bu makinede standouts vardır. Harika bir bloglama / sınıf arkadaşı yapar. Her şey bundan çok daha fazla ve bir şey biraz daha hızlı bileşenleri ile büyük düşünmelisiniz, ama onu söndürür gürültü – o emin dışarı büyük çocuklar var gibi çığlık seviyor gibi küçük bir makine için zihin emin olun …

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Bir önceki yazımız olan Kocaeli Acer klavye değişimi , yedek parça, parça fiyatları başlıklı makalemizde 1640, 2310 ve 2313LCİ hakkında bilgiler verilmektedir.

413 views

Check Also

Kocaeli Asus | Asus Kocaeli |Kocaeli Asus Bilgisayar Servisi

Kocaeli  Asus bilgisayar Servisi Kocaeli  Asus Notebook Servisi Kocaeli Asus Teknik Servisi   Kocaeli Asus …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site Yazarı Google +: Naci Pirimoglu